logo-EkosolaEkošola je projekt mednarodnega združenja za okoljevarstveno izobraževanje (Foundation for Environmental Education – FEE), ki je bilo na pobudo nekdanjega danskega ministra za okolje Olea Loviga Simonsena ustanovljeno z namenom, da organizirano in načrtno pospeši okoljsko izobraževanje in ozaveščanje. V FEE je vključenih 58 držav iz Evrope, Afrike, Azije, Nove Zelandije in Južne Amerike. V Sloveniji se program imenuje Ekošola kot način življenja. Nosilec programa je DOVES – Društvo za okoljsko vzgojo Evrope v Sloveniji. Projekt Ekošola kot način življenja je program, ki uvaja načrtno in celostno okoljsko vzgojo v osnovne in srednje šole skladno z metodologijo 7 korakov, ki jih lahko primerjamo z ISO standardi 14001. Vedno bolj se je potrebno zavedati, da je temelj odgovornega odnosa do okolja izobraževanje, ki ni le posredovanje in pridobivanje znanja, ampak dejavno spreminjanje kulture obnašanja in ravnanja. S projektom »Ekošola kot način življenja« se gradijo vrednote za odgovoren način našega bivanja na tem planetu.