Teater 16

V šolskem letu 2006/2007 je z delom pričel gledališki krožek, ki je ime dobil po številu ustanovnih članov društva. V dosedanjih treh sezonah ima za seboj tri uprizoritve, in sicer v krstnem letu Štajerc v Ljubljani, v sezoni 2007/2008 Štirje letni časi in sezoni 2008/2009 Kako se znebiti tujca.’V krožek vabimo tako dijake, ki želijo dobiti prve izkušnje z gledališkim odrom, kot tudi tiste, ki so jih že pridobili v osnovni šoli ali na drugih amaterskih odrih. Delo v našem Teatru se prične z začetkom šolskega leta z razdelitvijo vlog in pričetkom bralnih vaj. V mesecu januarju sledijo odrske vaje, vse dosedanje predstave pa so bile premierno uprizorjene ob koncu meseca marca. Za gledališki oder nam služi kar športna dvorana naše gimnazije, vaje večinoma potekajo v učilnicah. Velja izpostaviti tudi dobro sodelovanje z Mlinšami, ki so postale kar drugi dom naše gledališke skupine, kjer občasno opravimo vaje tudi na ”pravem odru” in tudi že tradicionalno izvedemo predstavo v prvi polovici junija. Omeniti velja, da je Teater 16 kljub svoji kratki zgodovini dosegel lep uspeh z uvrstitivijo na zaključno tekmovanje dnevov komedije v Pekrah pri Mariboru, kjer se vsako leto na to temo predstavijo najboljša amaterska gledališča. In seveda naša ustanovna članica Anja Drnovšek je uspešna študentka na AGRFT.

DSC_0009DSC_0059DSC_0070