V šolskem letu 2007/08 je bil v izveden natečaj za ekoznak Gimnazije Litija. Razstava prispelih znakov in podelitev nagrade izbranemueko-znak-gimnazija-llitija ekoznaku šole je bila na dan Zemlje, 22. aprila 2008. Med prispelimi ekoznaki, je komisija izbrala znak dijakinje 4. b razreda Maše Rome.

Razlaga avtorice znaka: »Znak je sestavljen iz črke G, ki na drugi strani prehaja v črko E. Črka G je znak za gimnazijo,
E pa za EKO. Prehod pomeni povezanost naše gimnazije z ekologijo. Modra barva je tudi barva našega znaka
Gimnazije Litija. Barve prehajajo v zeleno, ki predstavlja naravo. V ozadju je rdeč trikotnik, ki simbolizira črko L (Litija).
So zelo tesno skupaj, zaradi povezanosti naše šole z dejavnostmi, ki varujejo okolje«