Obrazce najdete v knjigarnah ter na spletni stani Ministrstva za šolstvo, če sledite povezavi

Redni dijaki 4. letnika potrebujejo novembra Predprijavo k splošni maturi, kasneje pa Prijavo k splošni maturi ter eventuelno Spremembo prijave k splošni maturi in Odjavo od splošne mature-izpita. Dijaki, ki bodo opravljali maturo v jesenskem roku, ravno tako izpolnijo Prijavo k splošni maturi.

Dijaki, ki bodo izboljševali oceno že opravljenega izpita ali pa opravljali popravni izpit iz enega ali več predmetov splošne mature, izpolnijo za vsak predmet/izpit Prijavo k izpitu, v primeru odjave pa še Odjavo od splošne mature-izpita.

Dijaki drugih šol, ki bodo pri nas opravljali le en predmet splošne mature (poleg poklicne mature na svoji šoli), potrebujejo Prijavo k izpitu iz maturitetnega predmeta splošne mature., v primeru odjave pa še Odjavo od splošne mature-izpita.