Dan spomina na žrtve holokavsta

Dijaki 1. letnikov so v januarju obiskali Muzej novejše zgodovine v Ljubljani. Z obiskom so obeležili mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta. 27. januarja 1945 je bilo  osvobojeno zloglasno nacistično koncentracijsko taborišče Auschwitz in ravno ta dan je generalna skupščina Združenih narodov izbrala za dan spomina.

V muzeju so si dijaki ogledali pričevanje Erike Fuerst in se udeležili učne ure o taboriščnih sistemih.

Zaradi bolezni je bil žal odpovedan pogovor z gospodom Dušanom Stefančičem, ki je kot najstnik preživel strahote kar šestih koncentracijskih taborišč.  Njegovo zgodbo si lahko preberete v intervjuju na spodnji povezavi.

https://www.delo.si/novice/slovenija/nisem-zgolj-upal-da-bom-prezivel-dachau-in-gusen-ampak-sem-bil-v-to-preprican-140542.html

 

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)